Jak szybko wyleczyć grypę?

Osłabienie, poczucie rozbicia, katar, gorączka, bóle mięśni i głowy, to pierwsze objawy tego, że organizm zaatakowała grypa. Jak leczyć grypę, żeby szybko i skutecznie ją pokonać, pozbyć się złego samopoczucia i wrócić do pełnej aktywności?

Odpoczynek

Grypa skutecznie osłabia organizm, przez co walka z nią staje się utrudniona. Chory często odczuwa ogólne rozbicie, brak sił do podjęcia codziennych działań, bóle mięśni i głowy, a także gorączkę, której mogą towarzyszyć dreszcze. Tak więc jak leczyć grypę? Pierwszym krokiem powinien być odpoczynek. Dobrze jest pozwolić sobie po prostu pochorować i przynajmniej jeden dzień spędzić w ciepłym łóżku. Stres także nie służy zwalczaniu grypy, ponieważ powoduje, że resztki rezerw siły, jakie jeszcze posiada organizm, muszą być spożytkowane na radzenie sobie z trudnymi sytuacjami. Żeby więc zapewnić sobie komfort w tych dniach, w których grypa daje się we znaki, należy po prostu spędzić dzień pod kołdrą, najlepiej z dobrą książką.


Nawadnianie i witamina C

Ważne jest, żeby podczas leczenia grypy dobrze nawadniać organizm. Gorączka prowadzi do utraty wody i elektrolitów w procesie pocenia, dlatego trzeba je uzupełniać. Przyjmowane płyny dodatkowo nawilżą śluzówkę nosa i gardła, eliminując uczucie suchości czy drapania. Co pić w czasie grypy? Warto wypróbować herbatki ziołowe, działające rozgrzewająco i antybakteryjnie, np. z jeżówki, czarnego bzu, lipy lub rumianku. Można również pić soki i zjadać owoce zawierające witaminę C. Ta bowiem wspomaga pracę układu odpornościowego, mobilizuje go do pracy, uszczelnia naczynia krwionośnie, zapobiegając przedostawaniu się do organizmu bakterii i wirusów, a także skraca czas trwania przeziębienia i grypy. Niezastąpiona okaże się również gorąca herbata z cytryną i miodem, który jest uważany za naturalny antybiotyk.


Z babcinej apteczki

W zwalczeniu grypy pomogą sposoby spod znaku medycyny ludowej, znane i stosowane z powodzeniem przez pokolenia. Jednym z nich jest picie gorącego mleka z miodem i czosnkiem. Chociaż skład nie brzmi zachęcająco, to mikstura ta potrafi zdziałać cuda. Czosnek zawiera substancje wykazujące silne działanie przeciwzapalne i antybakteryjne. Miód z kolei jest bogaty w mikroelementy i witaminy, a do tego pomaga organizmowi zwalczyć drobnoustroje. Mleko to doskonałe źródło witaminy A, D oraz białka i pomoże w nawilżeniu śluzówek.


Innym tradycyjnym sposobem na leczenie grypy jest picie syropu z cebuli. Wystarczy drobno ją posiekać, zasypać cukrem i poczekać, aż zacznie wydzielać zdrowy sok. Podobnie z syropem z czosnku. Ten, mimo nieprzyjemnego smaku i zapachu, jest najsilniejszym naturalnym antybiotykiem i błyskawicznie przyniesie ulgę w pierwszych objawach przeziębienia i grypy.

Jeśli powyższe sposoby nie przynoszą spodziewanych efektów, warto sięgnąć po leki dostępne bez recepty. Przykładem jest Fervex, który dzięki połączeniu trzech aktywnych składników leczy objawy przeziębienia i grypy: obniża gorączkę , działa przeciwbólowo, zmniejsza obrzęk błony śluzowej nosa i łzawienie, a także hamuje odruch kichania.

Zachęcamy do głosowania:
stars for item with id = someItemID will appear here