Co jest dobre na przeziębienie - Jak leczyć przeziębienie?

Leczenie przeziębienia przebiega objawowo, a więc polega na zniwelowaniu dolegliwości wywoływanych działaniem wirusa. Jakie metody wybrać, by skutecznie rozprawić się z infekcją?

Co na przeziębienie z domowej apteczki?

Do najbardziej skutecznych, a przy tym naturalnych antybiotyków, należą: czosnek, cebula, żurawina, oregano, bazylia oraz propolis. Włączenie ich do diety jest dobrym domowym sposobem na pozbycie się przeziębienia, ponieważ zmniejszą stan zapalny w organizmie, działają antybakteryjnie, a oprócz tego dostarczają cennych składników mineralnych. Warto zatem wypijać ciepłe mleko z czosnkiem i miodem, przegryzać czosnek np. jako składnik sałatek czy kanapek, a także spróbować syropu z cebuli.


Innym domowym sposobem na walkę z infekcją jest wygrzanie się w ciepłym łóżku. To pozwoli nie tylko odpocząć i zregenerować siły, ale także rozgrzać mięśnie i tym samym uwolnić je od bólu. Warto także spróbować inhalacji, szczególnie przy bólu głowy i niedrożnym nosie. Sprawdzą się olejki eteryczne, np. z mięty pieprzowej, bazylii albo eukaliptusa. Wystarczy dodać kilka kropli do miseczki z gorącą wodą i wdychać aromatyczną parę wodną.

Przy gorączce można pić napary z ziół zwiększających pocenie się, np. z rumianku i lipy. Jednocześnie należy pamiętać o regularnym uzupełnianiu płynów.


Leki na przeziębienie bez recepty

Aby rozprawić się z przeziębieniem, dobrze jest stosować taki lek, który zadziała kompleksowo. Przykładem może być Fervex, który zawiera składniki pozwalające kompleksowo zwalczyć takie objawy infekcji, jak gorączka, ból gardła i głowy, a także katar czy nadmierne kichanie i łzawienie oczu. Wszystko dzięki połączeniu trzech aktywnych składników: paracetamolu, feniraminy i witaminy C. Ponadto preparat ma postać granulatu, który przed podaniem rozpuszcza się w wodzie. Tak forma wchłania się szybciej, niż zwykła tabletka. Diabetycy oraz osoby dbające o zawrtość cukru w diecie mogą z powodzeniem stosować bezcukrową wersję leku – Fervex D.


Podwójne uderzenie w przeziębienie

Czas trwania infekcji można skrócić do minimum i szybko pozbyć się nawet najbardziej uciążliwych objawów, jeśli połączy się stosowanie leku na przeziębienie z domowymi metodami walki. Dobrym rozwiązaniem będzie zatem zażycie odpowiedniego preparatu, położenie się do ciepłego łóżka i wypicie syropu z cebuli lub mleka z czosnkiem. Ważne jest, by wybrane metody stosować regularnie – lek zgodnie z informacjami zawartymi w ulotce, a domowe sposoby – kilka razy dziennie.


Zachęcamy do głosowania:
stars for item with id = someItemID will appear here