Leczenie grypy – co stosować?

Walka z grypą może opierać się na domowych sposobach oraz na stosowaniu leków dostępnych bez recepty. Jakie metody wybrać, by skutecznie pozbyć się infekcji?

Co na grypę z domowych sposobów?

Wśród domowych sposobów walki z infekcją najskuteczniejszy jest odpoczynek w ciepłym łóżku i stosowanie naturalnych antybiotyków, np. czosnku. To pozwala zregenerować siły, a także rozprawić się ze stanem zapalnym dzięki działaniu allicyny, powstającej po rozgnieceniu ząbków czosnku. Można spożywać go jako dodatek do kanapek, sałatek warzywnych albo do ciepłego mleka.


Sprawdzi się także gorąca herbata z cytryną i miodem oraz napary ziołowe, np. z rumianku, czarnego bzu i lipy, a oprócz tego świeże warzywa i owoce. Dzięki nim do organizmu trafi niezbędna w walce z infekcją dawka witaminy C, a także substancje odpowiedzialne za zmniejszenie stanu zapalnego i łagodzące podrażnienia. Ponadto płyny nawilżą śluzówkę, niwelując nieprzyjemne uczucie kłucia i drapania w gardle.


Leki na grypę

W walce z objawami grypy mogą pomóc leki dostępne bez recepty. Przy ich wyborze warto kierować się składnikami aktywnymi i sposobem działania, bowiem nie każdy preparat jest w stanie rozprawić się ze wszystkimi objawami grypy. Ponadto należy pamiętać, że tabletki wchłaniają się znacznie wolniej, niż np. lek w płynnej postaci. Co zatem wybrać? Dobrym rozwiązaniem jest Fervex, który ma postać proszku do rozpuszczania w wodzie, przez co zaczyna działać szybciej, niż tradycyjna tabletka. W jego składzie znajduje się paracetamol o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym, feniramina zmniejszająca przekrwienie i obrzęk błony śluzowej nosa oraz wytwarzanie i wyciek wydzieliny, a także witamina C, która pobudza do pracy układ odpornościowy i skraca czas trwania infekcji


Co najlepsze na grypę?

Aby szybko pozbyć się dolegliwości wywoływanych przez grypę, dobrze jest połączyć domowe sposoby ze stosowaniem leków. Przede wszystkim zrezygnować z podejmowania jakiejkolwiek aktywności i po prostu poleżeć w łóżku. W tym czasie przyjmować lek, na przykład Fervex. Warto zadbać o swoje zdrowie, by nie dopuści do powikłań pogrypowych.


Zachęcamy do głosowania:
stars for item with id = someItemID will appear here