Saszetki na grypę i przeziębienie

Grypa jest wirusową chorobą, która nieleczona może prowadzić do poważnych powikłań takich jak zapalenie płuc, zapalenie zatok, mięśnia sercowego itp. Leczenie grypy nie należy do skomplikowanych, zwykle jest ona leczona objawowo - to znaczy stosowane są leki łagodzące poszczególne dolegliwości. W przypadku wysokiej gorączki podawany jest lek przeciwgorączkowy, przy bólach mięśniowych, bólu głowy - leki przeciwbólowe, a w razie potrzeby również leki przeciwkaszlowe. Podobnie jest z przeziębieniem, dolegliwości związane ze stanem zapalnym górnych dróg oddechowych i ogólnym złym samopoczuciem leczy się zazwyczaj objawowo. Osoby przeziębione najczęściej nie potrzebują pomocy lekarza i objawy choroby łagodzą domowymi sposobami. Na rynku dostępnych jest wiele preparatów łagodzących objawy grypy i przeziębienia. Najwygodniejsze wydaje się być stosowanie zamiast kilku osobnych, jednego preparatu wieloskładnikowego i wielozadaniowego, takiego jak dostępne bez recepty saszetki, łatwe do przyrządzenia, dobre w smaku oraz gwarantujące szybkie działanie. Mają one za zadanie łagodzić pierwsze objawy grypy lub przeziębienia. Działają więc rozgrzewająco, poprawiają ogólne samopoczucie, zmniejszają gorączkę.


Środki farmakologiczne zastosowane w saszetkach

Saszetki na przeziębienie i grypę w formie granulatu do rozpuszczenia w wodzie zawierają różne substancje czynne. W przypadku działania przeciwgorączkowego najczęściej stosowany jest paracetamol. Zawartość feniraminy z kolei ma za zadanie obkurczyć błony śluzowe, a tym samym ułatwić oddychanie. Hamuje ona również odruch kichania oraz zapobiega łzawieniu oczu. Inną substancją, która jest również składnikiem saszetek jest witamina C, która skraca czas choroby oraz wzmacnia odporność organizmu.


Już przy pierwszych objawach przeziębienia i grypy, najlepszym rozwiązaniem jest więc zastosowanie odpowiednich leków np:. saszetek leku Fervex. Im wcześniej zostaną one podane tym szybszy będzie efekt terapii. Odczujemy ulgę, ponieważ złagodzone zostaną objawy choroby, a tym samym poprawi się nasze samopoczucie. Saszetki rozpuszcza się w szklance wody, mają one przyjemny owocowy zapach i delikatny smak. Już samo wypicie takiego płynu sprawi, że poczujemy się lepiej. Ciepły płyn rozgrzeje organizm, a unosząca się para i aromat dadzą doznania jak przy inhalacji.


Zapamiętaj!

Przy stosowaniu kilku preparatów wieloskładnikowych jednocześnie istnieje ryzyko przedawkowania którejś z substancji czynnych. Sytuacja ta dotyczy również osób lubiących kawę - ze względu na zawartą często w lekach kofeinę, może zachodzić ryzyko jej zbyt dużego stężenia w organizmie.


Osoby chorujące na wrzody żołądka powinny wystrzegać się leków zawierających kwas acetylosalicylowy i stosować saszetki na bazie wcześniej wspomnianego paracetamolu, np. saszetki Fervex.


U dzieci z kolei nie powinniśmy stosować takich leków, wyjątkiem jest Fervex Junior, opracowany z myślą o najmłodszych, który może być stosowany od 6-go roku życia, posiadający lubiany przez dzieci malinowy smak. Zawiera on bowiem mniejsze ilości substancji czynnych zawartych w jednej saszetce niż Fervex dla dorosłych.


Zachęcamy do głosowania:
stars for item with id = someItemID will appear here